Ο Μιτάκης 4ος στην πρώτη ιστιοδρομία στα Finn

Newsroom
Viber Whatsapp Μοιράσου το
Ο Έλληνας πρωταθλητής έχει 4 βαθμούς ποινής με την 4η θέση που κατετάγη, ενώ στην πρώτη κούρσα νικητής αναδείχθηκε ο Τούρκος Αλικάν Καϊνάρ.

Ο Ιωάννης Μιτάκης τερμάτισε στην 4η θέση στην πρώτη ιστιοδρομία της κατηγορίας σκαφών Finn στην ιστιοπλοϊα, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Ο Έλληνας πρωταθλητής έχει 4 βαθμούς ποινής με την 4η θέση που κατετάγη, ενώ στην πρώτη κούρσα νικητής αναδείχθηκε ο Τούρκος Αλικάν Καϊνάρ, με δεύτερο τον Οϋγγρο Ζόμπορ Μπέρεκς και τρίτο τον Ισπανό Χουάν Καρντόνα Μέντες. Η δεύτερη ιστιοδρομία της ημέρας δεν έχει διεξαχθεί ακόμη με τους διοργανωτές να καθυστερούν την έναρξή της.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

Ακολουθήστε το insider.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις από την Ελλάδα και τον κόσμο.